Każda książka musi mieć jakiś tytuł; najlepiej ciekawy i odzwierciedlający jej zawartość.

 

Przyznaję, że z tytułem książki miałam początkowo duży problem.

 

  • Po pierwsze, książek o zdrowiu jest dużo. Jak zachęcić kogoś tytułem do przeczytania kolejnej?
  • Po drugie, porywające tytuły książek zawierające słowo: serce, często przywołują skojarzenia, że będziemy mieć do czynienia z jakimś ekscytującym i płomiennym romansem. Jak nie wprowadzić Czytelników w błąd?

Jak przekazać tytułem, że książka traktuje o najważniejszych sprawach w życiu, czyli tych związanych ze zdrowiem, ale nie chce nikogo pozbawić chęci do dalszej egzystencji strasznymi nakazami i zakazami?

 

No właśnie? Jak?

 

Ostatecznie zdecydowałam, że „Serce w dobrym stylu. Jak świadomie zarządzać swoim zdrowiem” to najlepsze rozwiązanie.

 

Dlaczego?


Umiejętność zarządzania własnym zdrowiem to absolutny must have!

 

Dlatego podtytuł: „Jak zarządzać swoim zdrowiem” uznałam za dobrym pomysł.

Ponieważ:

  • Zdrowie nie jest zapisane w gwiazdach, to kwestia predyspozycji genetycznych, uwarunkowań środowiskowych oraz codziennych wyborów czyli zarządzania zdrowiem.

 

  • Książka porusza najważniejsze tematy związane z tym, jak  zorganizować sobie życie aby jak najdłużej zachować sprawność i pozostać zdrowym czyli wskazuje jak zarządzać swoim zdrowiem.

 

No ale o co chodzi z tym dobrym stylem?

 

Serce w dobrym stylu to tytuł o wielu znaczeniach.
Po pierwsze

Właściciel serca w dobrym stylu to ktoś, kto:

  • dba w własne zdrowie, bo wie, że będąc zdrowym i sprawnym można realizować swoje cele i być szczęśliwym, oczywiście definiując szczęście po swojemu;

 

  • jeśli choruje, to stara się przejąć kontrolę nad problemami, tak pokierować swoimi relacjami z chorobą aby nad nią zapanować a nie odwrotnie; jasne, nie zawsze jest to w pełni możliwe ale wielokrotnie mamy taką moc sprawczą i nie jest to moc magiczna (zachęcam do przejrzenia blogów osób, które chorują na choroby przewlekłe, a mimo tego odważnie kroczą przez życie, spełniają się zawodowo, realizują swoje pasje ponieważ decyzje dotyczące zdrowia opierają na faktach i wiarygodnych danych);

 

  • stara się dbać o najbliższych w mądry sposób, tzn zauważa problemy związane z ich zdrowiem, pomaga je rozwiązać, nie zamiata ich pod dywan;
Po drugie

Osoby opuszczające oddziały szpitalne np. kardiologii, diabetologii, chirurgii naczyniowej, kardiochirurgii czy pulmonologii otrzymują zazwyczaj na karcie informacyjnej zalecenie zmiany stylu życia na bardziej prozdrowotny czyli dobry i nie bardzo wiedzą, co to konkretnie oznacza. Zabiegani lekarze, do których niestety wciąż należy mnóstwo obowiązków administracyjnych nie mają czasu na dłuższe rozmowy.

Poza tym, w żadnych systemach ochrony zdrowia, nawet tych najlepszych, lekarze nie są w stanie poświęcać każdemu pytającemu tyle czasu, ile by potrzebował, aby w pełni wytłumaczyć sens kompleksowego dbania o własne zdrowie. Dlatego wymyśliłam projekt, którego bazą jest książka a uzupełnieniem publikacji jest kanał książki na YouTube „Serce w dobrym stylu”  https://www.youtube.com/channel/UCmY_a6ZNRwfYw4mzpXyMJSg oraz blog na stronie internetowej książki https://atspublishing.com/


Serce w dobrym stylu to propozycja absolutnie dla każdego, komu nie jest obojętny jego własny los


 

  • To kompleksowy projekt, który pomoże zminimalizować ryzyko niekorzystnych zdarzeń tym, którzy jeszcze nie chorują. (Przypominam po raz kolejny: 80% chorób sercowo naczyniowych i 40% nowotworów mogłoby się nie wydarzyć, gdyby przestrzeganie kilku racjonalnych zasad stało się powszechne)
  • To idealny projekt dla tych, którzy już się borykają z kłopotami ze zdrowiem i potrzebują dowiedzieć się jak rozsądnie zadbać o siebie, na czym opierać swoje decyzje zamiast się załamywać lub udawać, że problemu nie ma.

 

W gruncie rzeczy chodzi o to aby jak najdłużej zachować sprawność, cieszyć się życiem i unikać szpitali.

 

Facebooktwitterlinkedininstagramflickrfoursquaremail